Search This Blog

JW.ORG and Watchtower Library in one search box:

Monday, April 7, 2014

Pamiątka śmierci Jezusa - 14 kwietnia, 2014 - Świadkowie JehowyTen film wideo jest także dostępny w:   angielski (English)   hiszpański (español)   portugalski (português)   włoski (italiano)   rosyjski (русский)   francuski (Français)   ukraiński (українська)   niemiecki (Deutsch)   Arabski (العربية)   Grecki (Ελληνική)   Niderlandzki (Dutch / Nederlands)   Filipiński (Tagalski) (Filipino / Tagalog)
--------------------------------------------------------------------
W noc przed złożeniem życia w ofierze Jezus polecił swoim wiernym naśladowcom upamiętniać to wydarzenie. Wykorzystując przaśny chleb i czerwone wino, które mieli do dyspozycji, ustanowił uroczystość, nazwaną później Ostatnią Wieczerzą lub Wieczerzą Pańską. W związku z nią polecił: „Czyńcie to na moją pamiątkę" (Łukasza 22:19).

Każdego roku Świadkowie Jehowy na całym świecie spotykają się w rocznicę tego wydarzenia. W roku 2014 Pamiątka śmierci Jezusa przypada na poniedziałek 14 kwietnia po zachodzie słońca.

Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, w trakcie której będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat znaczenia ofiarnej śmierci Jezusa. Wstęp jest wolny i nie trzeba składać żadnych datków. Kontaktując się z Sala Królestwa, może cię poinformować,
kiedy i gdzie uroczystość ta odbędzie się w twojej okolicy. Możesz też zajrzeć na naszą stronę internetową http://www.jw.org/pl/.

Sprawdź najbliższe miejsce tej uroczystości.

Zobacz także:

Wieczerza Pańska — uroczystość, która przysparza chwały Bogu (www.jw.org)

Szukaj w www.jw.org:

JW.ORG